معاون وزیر تعاون خبر داد

خریداری سهام شركت های دولتی توسط تعاونی ها

تهران- معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت تعاون از تشكیل كارگروه مشترك وزارت تعاون و سازمان خصوصی‌سازی برای فراهم كردن مقدمات خرید سهام شركت‌های دولتی توسط تعاونی‌ها خبر داد.

'عبدالمجید غریب رضا'روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: كارگروه مشتركی بین وزارت تعاون و سازمان خصوصی سازی تشكیل شده كه ضمن كمك به گسترش همكاری های این دو بخش می تواند بستر قانونی برای استفاده از ظرفیت سازمان خصوصی سازی برای ورود تعاونی ها به عرصه خرید سهام شركت های دولتی را فراهم آورد.
وی تصریح كرد موضوع مهمی كه در كارگروه مشترك دنبال می شود تغییر دیدگاه مسئولان این سازمان برای استفاده از ظرفیت های بخش تعاون است كه امیدواریم از این طریق در آینده نزدیك امكان حضور تعاونی ها در خرید سهام شركت های دولتی فراهم شود.
وی خاطر نشان كرد: البته این كارگروه در قالب برگزاری نشست های دو جانبه بعضی از مقررات مصوب دولت كه احیانا نیاز به انجام تغییرات قانونی دارد را شناسایی و اصلاح می كند.
وی تاكید كرد: این كارگروه مشترك تاكنون چند جلسه نیز داشته است كه طی آن پیشنهادات خوبی هم مطرح شد و طبق برنامه ریزی صورت گرفته جلسات هفتگی را برای این كارگروه نیز خواهیم داشت و به صورت مستمر كار را دنبال كنیم.
معاون وزیر تعاون در خصوص آخرین اقدامات بعمل آمده برای ایجاد اولین بیمه تعاونی سهامی عام كشور نیز بیان كرد مقدمات تشكیل این شركت فراهم شده و دلیل تاخیر به وجود آمده درآغاز به كار آن ،برخی ایراداتی است كه از سوی بیمه مركزی ایران مطرح شده كه افتتاح این بیمه را به تاخیر انداخته است.
غریب رضا افزود:برخی ایرادات فنی نیز در این زمینه مطرح شده كه در حال رفع آنها هستیم البته گاهی اوقات ممكن است اختلاف نظرهایی بین وزارت تعاون و بیمه مركزی وجود داشته باشد ولی امیدواریم امسال این شركت بر اساس قولی كه بیمه مركزی داده است به نتیجه رسیده و شاهده افتتاح آن باشیم.